Odeszli w grudniu

Znani ludzie, którzy odeszli w grudniu

3 stycznia 2022 / Znani odeszli

Grudzień to miesiąc kojarzący się z radością, to pierwszy miesiąc zimy, od którego oczekujemy mrozów i śniegów. Święta Bożego Narodzenia, przypadające na koniec tego właśnie miesiąca, mamy nadzieję spędzić w miłej i spokojnej atmosferze, w towarzystwie rodziny i bliskich. Należy jednak pamiętać, iż miesiąc ten przyniósł także wiele strat wśród najwybitniejszych ludzi.

Jeżeli spojrzymy na rok 2019 i weźmiemy pod uwagę tylko świat muzyki i filmu, zobaczymy szereg wspaniałych artystów, których odejście przypadło właśnie na grudzień. Do najbardziej znanych aktorów zaliczyć możemy Kirka Douglasa – gwiazdora „Złotej Ery Hollywood” i laureata Oscara za całokształt twórczości oraz Annę Karinę, która uznawana jest za legendę francuskiego kina. Wśród krajowych postaci związanych ze światem filmu wspomnieć trzeba Adama Hanuszkiewicza – wybitnego aktora i reżysera, a także Irenę Laskowską, która była artystką estradową i teatralną znaną z produkcji takich jak: „Człowiek z marmuru” czy „Ostatnie dni lata”. Śmierć w grudniu poniósł także finalista szóstej edycji „Mam talent”, Tomasz Kabis, który zasłynął z umiejętności iluzjonistycznych, jakie prezentował w tym programie. Osobom, których dzieciństwo przypadało na lata sześćdziesiąte lub siedemdziesiąte znana jest z pewnością postać Adama Słodowego, który w tym czasie prowadził niezwykle popularny program dla młodzieży „Zrób to sam”, jego pogrzeb także odbył się w grudniu 2019 r.

Odeszli w grudniu

Najbardziej znaną piosenkarką, którą śmierć dosięgła w pierwszym miesiącu zimy jest bez wątpienia Marie Fredriksson – wokalistka zespołu „Roxette”, którego najbardziej znany utwór – „It Must Have Been Love” podbijał listy przebojów na całym świecie. Postacią związaną zarówno ze światem filmu jak i muzyki był natomiast Neil Innes („siódmy Python”), angielski aktor i autor piosenek, współpracujący z grupą Monty Python. Publiczność krajowa szczególnie dotkliwie odczuła natomiast śmierć Violetty Villas – cieszącej się ogromną popularności artystki estradowej.

Chociaż grudzień jest czasem kojarzącym się przede wszystkim z radosną atmosferą świąt, w miesiącu tym pożegnaliśmy także wielu wspaniałych aktorów, reżyserów, wokalistów, ludzi estrady oraz artystów, sławnych zarówno na arenie międzynarodowej, jak i w naszym kraju. Warto wspomnieć tych wspaniałych ludzi oraz ich wybitne osiągnięcia.

Jedna odpowiedź do “Znani ludzie, którzy odeszli w grudniu”

  1. Monika pisze:

    🙁 [*]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2024 © Koszt pogrzebu. Wszelkie prawa zastrzeżone.