Ile kosztuje pogrzeb w Krakowie?

usługi pogrzebowe krakówPogrzeb to nie lada wydatek, który wiąże się przede wszystkim z kupnem trumny, miejsca na cmentarzu i organizacją stypy. Zależy on także od miejscowości, w której odbywa się ceremonia. Jak wyglądają usługi pogrzebowe w Krakowie?

Koszt pogrzebu w Krakowie

Zacznijmy od tego, że każdy kto stracił bliską osobę, może starać się o zasiłek pogrzebowy, który jednak nie pokryje w całości wszystkich wydatków, a w szczególności w miastach takich jak Kraków. Koszt ceremonii, przygotowania zwłok i transportu, czyli tego czym zajmuje się zakład pogrzebowy, to około 5000-6000zł. Wszystko zależy od cennika. Wiele także zależy od miejscowości, a biorąc pod uwagę Kraków, który jest dużym miastem koszty mogą być jeszcze większe.

Kolejnym wydatkiem jest trumna, której ceny wahają się od 1000 zł wzwyż. Górną granicę ciężko określić, dlatego możliwości jest naprawdę wiele. Możemy jednak zdecydować się na kremację, dzięki czemu koszty pochówku nieco się zmniejszą, ponieważ urny nie są tak drogie jak trumny. Dodatkowo musimy pamiętać o opłatach administracyjnych, czy o ofierze w kościele.

Często stypa pochłania najwięcej pieniędzy, ponieważ musimy zaserwować gościom, w szczególności tym z dalekich stron posiłek. W Krakowie najczęściej wybiera się restauracje, ponieważ rodzina w tym ciężkim dniu nie musi martwić się organizacją. To generuje większe koszty, ale odciąża bliskich z dodatkowych prac.

Usługi pogrzebowe w Krakowie

Zakład pogrzebowy Gabriel – www.gabriel24.pl
Polecane zakłady pogrzebowe w Krakowie – funer.com.pl/szukaj,Kraków,20,1,1.html

Jak sprawić, aby pogrzeb wyniósł nas mniej?

Po pierwsze warto postawić na prostą trumnę, która nie będzie kosztowała majątku. W przypadku opłaty dla księdza, nie mamy cennika, więc zapłaćmy tyle, ile uważamy za słuszne i na ile nas stać. W przypadku stypy, dobrze jest ograniczyć się do jednego ciepłego posiłku i na tym zakończyć przyjęcie. Można postawić na spotkanie w domu, aby zniwelować koszty stypy niemalże do zera. Poza tym cena zależy także od wyboru cmentarza. W centrum Krakowa są znacznie droższe miejsca, niż na jego obrzeżach. Możliwości jest wiele, najważniejsze aby nie dać ponieść się emocjom i podejmować rozsądne decyzje.

2024 © Koszt pogrzebu. Wszelkie prawa zastrzeżone.