Ile kosztuje pogrzeb w Gdyni?

W chwili, gdy umiera bliska osoba, nikt nie myśli o kosztach i wydatkach związanych z pogrzebem. Silne emocje, ogromny smutek i poczucie straty są bowiem silniejsze niż myślenie o sprawach materialnych. Jednak wcześniej czy później kwestie finansowe wracają i trzeba się z nimi zmierzyć.

Wydatków jest wiele, a pierwszym punktem na liście jest samo miejsce pochówku zmarłego. Trzeba zdecydować czy konieczne będzie wykupienie miejsca na cmentarzu czy może zmarły zostanie złożony w grobie rodzinnym. Dodatkowo zapłacić trzeba za wykopanie grobu i ewentualne ubezpieczenie nagrobka od zdarzeń losowych. Kolejnym wydatkiem jest trumna. Jej cena jest różna w zależności od drewna, z którego jest wykonana. Trzeba będzie też wykonać nagrobek. Koszt będzie zależał od jego wielkości, sposobu wykonania, materiału i dodatków. Dalsze koszty związane są z usługami zakładu pogrzebowego. Zapłacić więc trzeba za:
– przygotowanie zwłok do pogrzebu – mycie, kosmetyka, ubieranie,
– przewóz ciała,
– przechowanie ciała w chłodni,
– obsługę pogrzebu,
– wieńce, dodatkowa oprawa pogrzebowa i inne wybrane usługi.

Uroczystość kościelna również musi zostać opłacona i chociaż zazwyczaj jest opłatą dobrowolną i zależną od parafii, zwykle wynosi kilkaset złotych. Warto jeszcze wspomnieć o kremacji, która zwykle kosztuje nieco mniej. Zapłacić trzeba za urnę i samą kremację.

Polecane firmy w Gdyni

Usługi pogrzebowe Róża – roza24.pl
Zakład pogrzebowy Orszak – www.orszak.pl
Zakłady pogrzebowe w Gdyni – funer.com.pl/szukaj,Gdynia,20,1,1.html

Koszt pogrzebu w Gdyni

Aby poznać konkretne kwoty związane z pogrzebem, warto zrobić to na przykładzie. Zatem ile kosztuje pogrzeb w Gdyni? Okazuje się, że za pochówek tradycyjny z trumną trzeba tu zapłacić około 5000 zł. W kwocie tej mieści się trumna, klepsydry, tabliczki, przewóz zwłok, załatwienie niezbędnych formalności w imieniu klienta, obsługa żałobników, oprawa muzyczna, obrazki pamiątkowe.

Jeżeli chodzi o pochówek z urną, koszty są nieco mniejsze, bo cena za podstawowy zestaw usług wyniesie około 4000 zł. W tej cenie znajdują się wszystkie czynności wymienione przy pochówku tradycyjnym oraz urna, transport zmarłego na kremację, odebranie i przechowywanie urny, a także tabliczka na urnę.

Do wszystkich tych opłat należy dodać usługi zewnętrzne, które nie należą do zakładu pogrzebowego. Chodzi tu przede wszystkim o opłaty za mszę, miejsce na cmentarzu i usługi grabarzy. Koszty mogą wahać się od 3000 zł do nawet 6000 zł.

Warto dodać, że większość zakładów pogrzebowych, również w Gdyni, oferuje bezgotówkową formę pochówku, dzięki wypłacie zasiłku pogrzebowego. Domy pogrzebowe wypłacają pieniądze od razu, przekazując klientowi kwotę pozostałą po odliczeniu kosztu usług pogrzebowych.

2024 © Koszt pogrzebu. Wszelkie prawa zastrzeżone.