Ile kosztuje pogrzeb w Warszawie?

Ile kosztuje pogrzeb w Warszawie?Śmierć to coś co czeka każdego człowieka bez względu na pochodzenie społeczne czy wyznanie. Śmierć bliskiej osoby zazwyczaj jest ciężkim doświadczeniem i sprawia ból jednocześnie dotkliwie obciąża nas finansowo. W tym artykule przedstawię, ile kosztuje pogrzeb w Warszawie oraz omówię poszczególne jego etapy. Zapraszam do zapoznania się z tekstem.

Warszawa – stolica a zarazem największe miasto naszego kraju, cechuje się wysokimi zarobkami, ale i najwyższymi cenami produktów i usług. Nic więc dziwnego, że koszt pogrzebu w Warszawie to wydatek wyższy niż podobna ceremonia w Lublinie czy Rzeszowie. Ceny ceremonii pogrzebowych w stolicy Polski wahają się w przedziale od dwóch i pół tysiąca złotych do nawet dziesięciu tysięcy złotych. Wpływ na to ma również duża konkurencja. W samej Warszawie znajduje się ponad 200 biur zakładów pogrzebowych. Wszystko zależy od oprawy, rodzaju oraz tego, który zakład pogrzebowy wybierzemy.

Polecane firmy w Warszawie

Zakład pogrzebowy NEKROPOLIS – nekropolis.com.pl
Zakład pogrzebowy TREN Warszawa Wola – tren.com.pl
Usługi pogrzebowe Warszawa – funer.com.pl/szukaj,Warszawa,20,1,1.html

Koszt pogrzebu w Warszawie

Przykładowo pogrzeb tradycyjny w jednej z warszawskich firm to wydatek rzędu 5 – 7 tysięcy złotych. W skład kosztów pogrzebu wchodzą: trumna, przewozy oraz usługi podstawowe.

Koszt trumny zależy od materiału, z którego została wykonana. Trumny sosnowe kosztują około tysiąca złotych, zaś wytrzymalsze i bardziej prestiżowe trumny dębowe warte są kilka tysięcy złotych.

Poza wyborem trumny duży wydatek to transport ciała. Przewiezienie nieboszczyka z miejsca śmierci (domu, szpitala) następnie przechowywanie go w chłodni i ponowny transport na cmentarz kosztuje około 500 złotych.

Kolejnym ważnym (jak również bardzo kosztownym) elementem pogrzebu są tak zwane usługi podstawowe. Jest to nic innego jak podstawowe czynności wykonywane przy zmarłym takie jak mycie, strzyżenie, ubieranie, ułożenie w odpowiedniej pozycji w trumnie. Wszelkie te czynności związane z usługami podstawowymi są warte około 1000 złotych. Również przechowywanie ciała w chłodni należącej do zakładu pogrzebowego kosztuje średnio sto pięćdziesiąt złotych za dobę. Tyle samo trzeba zapłacić za tragarzy niosących trumnę. Wszelkie te koszty łączą się w sumę około trzech tysięcy złotych.

Inny cennik obowiązuje jeśli wybierzemy opcję pogrzebu z kremacją zwłok. Koszt usług podstawowych i transportu jest ten sam, zmieniają się tylko inne czynniki. Pomimo odejścia kosztu trumny, należy zapłacić za urnę (ceny wahają się od czterystu do tysiąca złotych), za obsługę pieca krematoryjnego (około dwustu pięćdziesięciu złotych) oraz zakupić trumnę kremacyjną (najczęściej papierową kosztującą 300-400 złotych). Sprawia to, że częstokroć pogrzeby z popieleniem zwłok są w Warszawie droższe niż tradycyjne – choć nie jest to regułą bo niektóre zakłady pogrzebowe oferują taniej pogrzeby kremacyjne.

2024 © Koszt pogrzebu. Wszelkie prawa zastrzeżone.