Ile kosztuje pogrzeb w Tarnobrzegu?

Jednym z najbardziej wstrząsających zdarzeń w życiu jest śmierć bliskiej osoby. Mimo bólu i traumy trzeba jednak znaleźć w sobie siły, by przejść przez całą procedurę związaną z pochówkiem. Koszt pogrzebu to niewątpliwie jedna z ważniejszych informacji w takich sytuacjach. Wysokość kwoty, na jaką należy się przygotować, jest oczywiście zależna od lokalizacji pochówku. W dużych miastach jest to zdecydowanie wyższy wydatek. Z kolei w miejscowościach nieco mniejszych, takich jak Tarnobrzeg, zwykle nie są wymagane aż tak duże sumy.

Usługi pogrzebowe w Tarnobrzegu

Centrum Pogrzebowe – tarnobrzeg.centrumpogrzebowe24.pl

Koszt pogrzebu – Tarnobrzeg

Na całkowity koszt pogrzebu wpływa kilka czynników. To, ile kosztuje pogrzeb w Tarnobrzegu, zależy choćby od tego, czy dana rodzina posiada już kwaterę na cmentarzu. Jeśli nie, musi liczyć się z wydatkiem rzędu około 2000-3000 zł. Kilkaset złotych pochłonie wykopanie samego grobu, zaś postawienie pomnika – 2000-3500 zł. Firmy i zakłady działające w Tarnobrzegu, podobnie jak w innych obszarach województwa podkarpackiego, oferują profesjonalną i kompleksową pomoc przy organizacji ceremonii. Od tego, na jaki zakres usług zdecyduje się rodzina zmarłego, zależy ostateczny koszt pogrzebu. Na pewno trzeba brać pod uwagę konieczność odbioru ciała oraz przetransportowania go do zakładu i przechowanie do dnia pochówku – zwykle jest to łączny koszt około. 600 zł.

Zwłoki należy także przygotować – specjaliści zakładu pogrzebowego zajmują się więc myciem, czesaniem, ubiorem, goleniem, makijażem i innymi zabiegami, za które trzeba zapłacić ok. 500-600 zł. Koszt pogrzebu to również organizacja uroczystości, a więc usługi takie, jak karawan, kondukt, opłata osoby prowadzącej (ksiądz lub mistrz ceremonii), obsługa na cmentarzu, oprawa muzyczna, kwiaty – razem wynosić to może około 2000-3000 zł. Jeśli w grę wchodzi kremacja, wówczas trzeba doliczyć kilkaset złotych za spopielenie ciała. Oczywiście można zdecydować się także na usługi dodatkowe, które również wymagają opłaty (m.in. redakcja nekrologu, nagrywanie video, robienie zdjęć, wynajem autokaru, organizacja konsolacji).

Duży wpływ na to, ile kosztuje pogrzeb w Tarnobrzegu, ma także to, jaką trumnę lub urnę zakupią bliscy zmarłego. Cena takich produktów jest bardzo różna, w zależności od materiału czy zdobień. W przypadku tradycyjnego pochówku koszt trumny wynosi od 1000 do paru tysięcy złotych. Z kolei kremacja wymaga zakupu urny (400-1000 zł) i trumny kremacyjnej (300-600 zł). Średni koszt pogrzebu w Tarnobrzegu to zatem około 7000-8000 zł, jednak zdarza się, że kwota ta przekracza nawet kilkanaście tysięcy złotych.

2024 © Koszt pogrzebu. Wszelkie prawa zastrzeżone.