Ile kosztuje pogrzeb w Radomiu?

ile kosztuje pogrzeb w radomiuStrata bliskiej nam osoby zawsze jest ogromnym przeżyciem. Niestety nie możemy w spokoju pogrążyć się w żałobie, jeśli brakuje nam pieniędzy na organizację godnego pochówku. Niemal każda osoba pragnie, aby ceremonia pogrzebowa była wzniosła i uroczysta. Jest to ostatni droga zmarłego, tak więc powinna być to wyjątkowo ceremonia, która pozostanie w pamięci wszystkich obecnych. Zasiłek pogrzebowy wynosi aktualnie 4000 zł, co w wielu przypadkach jest niewystarczającą kwotą. Wiele zależy od tego, ile kosztuje wybrane przez nas miejsca na cmentarzu. Ksiądz odprawiający mszę świętą również samodzielnie ustala stawkę. To od nas zależy również, jakiej klasy akcesoria pogrzebowe zakupimy. Ile kosztuje pogrzeb w Radomiu? Poniżej umieszczono orientacyjne koszty.

Domy pogrzebowe w Radomiu

Dom pogrzebowy Apokalipsa – zakladpogrzebowyradom.pl
Zakłady pogrzebowe w Radomiu – funer.com.pl/szukaj,Radom,20,1,1.html
Zakład pogrzebowy Lamento – lamento.pl

Podstawowy koszt pogrzebu tradycyjnego

Koszt pogrzebu tradycyjnego generowany jest przez wszystkie usługi, które niezbędne są do przeprowadzenia pochówku. Transport zwłok to koszt mniej więcej 500-700 zł. Ciało osoby zmarłej przewożone jest z np. domu do chłodni. W dniu pogrzebu zmarły transportowany jest z chłodni do kaplicy, a następnie na cmentarz. To, ile zapłacimy za transport w dużej mierze zależy od pokonanego dystansu. Za przygotowanie ciała do pochówku zapłacimy około 400-600 zł. W skład tej usługi wchodzi m.in. mycie, kosmetyka, zabezpieczenia, ubieranie. Jeśli zdecydujemy się na zakup nowych ubrań dla osoby zmarłej, to koszt zwiększy się. Zapłacimy dodatkowo około 200-300 zł. Jeśli chodzi o przechowywania ciała w chłodni, to przez trzy dni odbywa się to zupełnie bezpłatnie. Oczywiście dotyczy do chłodni państwowych, czyli np. szpitalnych. Każda kolejna doba będzie kosztować mniej więcej 75-150 zł.

Organizacja tradycyjnego pochówku to koszt około 2000 zł. Dotyczy to m.in. przeprowadzenia konduktu żałobnego, opuszczenia i zasypania trumny, odprawienia ceremonii.
Za średniej jakości trumnę zapłacimy około 500 zł. Kwiaty i inne akcesoria pogrzebowe wyniosą nas średnio 300 zł. Warto również pomyśleć o oprawie muzycznej. Zapłacimy za nią mniej więcej 300-500 zł.

Podstawowy koszt pogrzebu z kremacją

Pogrzeb z kremacją jest droższy od pochówku tradycyjnego. Większość wyżej wymienionych wydatków jest taka sama. Podstawową różnicą jest konieczność zakupu trumny kremacyjnej. Jej koszt to średnio 500-700 zł, co nie jest małym wydatkiem.
Za usługę spopielenia zwłok zapłacimy około 700-1200 zł. Za obsługę pochówki zapłacimy jednak mniej, niż w przypadku tradycyjnego pogrzebu. Wynika to z faktu, że taka uroczystość wymaga mniejszej ilości pracowników zakładu pogrzebowego. W takiej sytuacji za obsługę pochówku zapłacimy około 1500 zł.
Koszt zakupu urny jest porównywalny z ceną średniej jakości trumny. Na rynku znajdziemy urny za około 500 zł.

2024 © Koszt pogrzebu. Wszelkie prawa zastrzeżone.