Ile kosztuje pogrzeb w Katowicach?

ile kosztuje pogrzeb w katowicachKoszty pogrzebu nie należą do najniższych i rzadko kiedy, nawet w przypadku najskromniejszej ceremonii, równają się wysokości zasiłku pogrzebowego. Organizacja pochówku to kwestia istotna dla bliskich zmarłego, dlatego warto wiedzieć, jaki jest ogólny koszt pogrzebu.

Jaki jest koszt zorganizowania pogrzebu?

Koszty organizacji pogrzebu są różne, zależą od zakresu ceremonii pochówku, tego czy bliscy wybierają kremację, czy tradycyjny pogrzeb. Koszt pogrzebu jest zmienny również w zależności od tego, jaką wybierzemy trumnę, a cenniki zmieniają się dynamicznie, nawet w zależności od miasta. Z pewnością warto wiedzieć, ile kosztuje pogrzeb – wtedy podliczenie wykonane przez zakład pogrzebowy nie powinno nas zaskoczyć. Na początek warto przyjrzeć się temu, jak cenniki kształtują się w mieście Katowice.
Podstawowy koszt pogrzebu, w skład którego wchodzi już trumna, przygotowanie i transport ciała, przeniesienie lub przewiezienie trumny na cmentarz i dyskretna obsługa, zaczyna się od okolic 3-4 tysięcy złotych. Trzeba jednak brać pod uwagę to, że pozostają jeszcze formalności urzędowe i załatwienie księdza, a to generuje dodatkowe koszty. Należy opłacić również miejsce na cmentarzu. Zwykle całość zamyka się w kwocie zasiłku pogrzebowego.

Polecane firmy w Katowicach

Usługi pogrzebowe Walczak – walczakpogrzeby.pl
Lista zakładów pogrzebowych z Katowic – funer.com.pl/szukaj,Katowice,20,1,1.html
Antaba-Kuleczka Katowice – https://pogrzebykuleczka.pl/

Jakie dodatkowe usługi można zamówić?

Pogrzeb to uroczystość, podczas której rodzina nie oszczędza, a więc organizuje bardziej wystawną oprawę pochówku. Można zamówić dodatkowe kwiaty, transport dla uczestników pogrzebu. Coraz częstsze jest także zamawianie dodatkowej oprawy muzycznej lub fotograficznej. Warto również pamiętać, że dodatkowym wydatkiem jest wybór trumny lub urny o wyższym standardzie. W obecnych czasach standardem jest także stypa organizowana przynajmniej dla najbliższych, a czasem nawet dla wszystkich gości pogrzebu. O ile rodzina zmarłego zdecyduje się na takie rozwiązania, musi liczyć się z wyższymi kosztami pogrzebu, które już z pewnością przekroczą wysokość zasiłku pogrzebowego.

Kremacja czy tradycyjny pochówek – co okaże się tańsze?

Obecnie koszt pogrzebu w tradycyjnej formie może być droższy niż kremacja. Same trumny można spotkać w różnych wariantach cenowych – zwykle od 1000 do nawet 5 tysięcy złotych, w zależności od modelu i wybranego materiału wykonania. Jeśli chodzi natomiast o urnę, nie powinna ona kosztować więcej, niż 2 tysiące złotych. Biorąc pod uwagę dodatkowe koszty, kremacja w Katowicach może okazać się znacznie tańszym rozwiązaniem, które coraz częściej wybierają rodziny i bliscy zmarłych.

2024 © Koszt pogrzebu. Wszelkie prawa zastrzeżone.