Ile kosztuje pogrzeb w Rzeszowie?

pogrzeb RzeszówCenami obowiązującymi w branży funeralnej, nie zwykliśmy się zbytnio interesować do momentu, w którym zmuszeni jesteśmy z takich usług skorzystać. Jaki jest koszt pogrzebu i co wliczone jest w cenę?

Cena pochówku składa się z kosztów klasycznej usługi pogrzebowej oraz wartości dodatków niezależnie od tego, czy ceremonia organizowana jest w małej wiosce czy w mieście takim, jak Rzeszów.

Standardowa usługa pogrzebowa

W jej ramach można liczyć na odbiór zwłok ze szpitala oraz ich transport. Również przygotowania ciała do pogrzebu, czyli mycie, czesanie, ubieranie powinny być wliczone w cenę. Standardowa usługa pogrzebowa obejmuje także organizacje pochówku na cmentarzu. Świadczy ją każda firma, oferująca pogrzeby w Rzeszowie.

Koszty dodatkowe

Na ogólny koszt pogrzebu bardzo istotny wpływ ma również cena dodatków. Należy doliczyć trumnę, albo urnę oraz kwiaty. Coraz częściej wybierana jest specjalna oprawa muzyczna, za którą przyjdzie nam dopłacić. Podobnie jak za filmowanie czy fotografowanie ceremonii, które zyskują ostatnio na popularności. Same opłaty cmentarne i późniejsze usługi grabarskie także mają istotny wpływ na koszt pogrzebu.

Pochówek tradycyjny a kremacja

Jeszcze dwadzieścia lat temu odsetek pogrzebów z kremacją był w Rzeszowie bardzo niewielki. Dziś jest to już zauważalny procent wszystkich ceremonii. I chociaż do ceny pochówku tradycyjnego należy doliczyć w tym przypadku koszt kremacji, to jednak finalnie zaoszczędzić można na cenie urny, która jest zwykle tańsza od typowych trumien. Mniejsze są również opłaty cmentarne i mniej wydamy na usługi grabarskie.

Pogrzeby w Rzeszowie

Polskie Centrum Pogrzebowe – polskiecentrumpogrzebowe.pl
Zakłady pogrzebowe Rzeszów – funer.com.pl/szukaj,Rzeszów,20,1,1.html

Cena pogrzebu w Rzeszowie

Najtańsze będą pogrzeby w małych miejscowościach i wsiach. Jest to związane z ogólnie niższymi kosztami utrzymania na prowincji. Im większe miasto, tym drastyczniej wzrastają ceny pochówku. Pogrzeby w Rzeszowie firmy, działające w branży funeralnej, organizują za około cztery tysiące złotych, czyli mniej więcej za kwotę zasiłku pogrzebowego. Naturalnie, jeśli wybierze się nietypową trumnę, czy oryginalną urnę, koszt pogrzebu wzrośnie. Większą cenę przyjdzie zapłacić np. za konieczność transportu zwłok zza granicy, czy przechowywanie ciała dłużej niż trzy doby w chłodni szpitala albo zakładu medycyny sądowej.

Na pocieszenie można dodać, że pogrzeby w Rzeszowie i tak są tańsze od pochówków w stolicy o kilkaset złotych. Mniejsze również niż w Warszawie, są w Rzeszowie opłaty cmentarne. Warto wiedzieć, ile kosztuje pogrzeb, aby zawczasu móc zapewnić najbliższym materialne wsparcie w organizacji tej smutnej, acz nieuniknionej ceremonii.

2024 © Koszt pogrzebu. Wszelkie prawa zastrzeżone.