Ile kosztuje pogrzeb w Zabrzu?

ile kosztuje pogrzeb zabrzeJedyną pewną rzeczą w życiu jest to, że człowiek umrze. To co wiąże się z tą sytuacją to to, że trzeba się dowiedzieć ile kosztuje pogrzeb. Z pogrzebem wiąże się sporo wydatków i miasto, które zostanie wzięte pod uwagę to Zabrze. Poniżej zostaną przedstawione przybliżone ceny poszczególnych etapów związanych z pogrzebem, a także zostanie pokazane, gdzie można ewentualnie oszczędzić. Oczywiste jest, że jest to ostatni widok osoby bliskiej i nie powinno się za dużo oszczędzać w takich przypadkach, jednak trzeba wziąć pod uwagę, także osoby, które nie dysponują zbyt dużymi środkami finansowymi.

Firmy pogrzebowe w Zabrzu

Portal Funer – funer.com.pl/szukaj,Zabrze,20,1,1.html

Koszty pogrzebu

Trumna
Standardowa trumna to koszt około 1000 zł, będzie ona wykonany ze sklejki lub sosny. Jest to standardowa cena, od której są różne odchylenia. Najdroższe i najbardziej wytrzymałe trumny mogą mieć cenę nawet ponad 4000 zł, co już jest bardzo dużym wydatkiem.

Chłodnia
Jeśli ciało będzie znajdowało się w chłodni przez 3-4 dni to zazwyczaj rodzina zmarłego nie będzie dociążona kosztami. Jeśli jednak ciało będzie miało leżeć tydzień lub dłużej, bo trzeba poczekać na rodzinę to cena za dobę wynosi około 75-150 zł.

Odbiór zwłok
Jeśli chodzi o transport zwłok to rzadko rodziny zajmują się tym i zazwyczaj wynajmuje się do tego zakład pogrzebowy. Za transport ciała do chłodni trzeba zapłacić od 500 do 800 zł w Zabrzu.

Przygotowanie zmarłego do pogrzebu
Umycie, uczesanie itd., czyli ogólne przygotowanie do pogrzebu, wiąże się z dodatkowymi kosztami i wnoszą one około 300-400 zł. Jeśli rodzina zmarłego zażyczy sobie pomalowania ust, oczy, czy też paznokci to za tę usługę trzeba doliczyć około 150 zł.

Dzień pochówku
Następne koszty są całościowo związane z dniem pochówku. W ten dzień trzeba liczyć się z opłaceniem księdza, karawanem, konduktem pogrzebowym, włożeniem trumny do ziemi, a także zasypaniem jej. Całościowo za taką usługę trzeba liczyć około 2000-2500 zł.

Kremacja
W Polsce kremacja nie jest jeszcze tak pospolita, jednak zdarza się już coraz częściej. Koszt samej kremacji to około 700-1200 zł, trzeba do tego doliczyć oczywiście trumnę, jednak ona zostanie spalona, więc można wybrać tańszą. Nikt przecież jej nie będzie widział. Prochy zmarłego zostaną umieszczone w urnie, a koszt jej to około 500 zł.

Podsumowując, koszt pogrzebu można mocno zmniejszyć kupując tańsze odpowiedniki. Trzeba także zapytać w kościele ile wynosi opłata za pogrzeb i znaleźć taki, gdzie nie będzie cennika. Zasiłek od państwa na pogrzeb wynosi obecnie 4000 zł – niestety często kwota ta okazuje się niewystarczająca.

2024 © Koszt pogrzebu. Wszelkie prawa zastrzeżone.