Ile kosztuje pogrzeb w Zabrzu?

ile kosztuje pogrzeb zabrzeJedyną pewną rzeczą w życiu jest to, że człowiek umrze. To co wiąże się z tą sytuacją to to, że trzeba się dowiedzieć ile kosztuje pogrzeb. Z pogrzebem wiąże się sporo wydatków i miasto, które zostanie wzięte pod uwagę to Zabrze. Poniżej zostaną przedstawione przybliżone ceny poszczególnych etapów związanych z pogrzebem, a także zostanie pokazane, gdzie można ewentualnie oszczędzić. Oczywiste jest, że jest to ostatni widok osoby bliskiej i nie powinno się za dużo oszczędzać w takich przypadkach, jednak trzeba wziąć pod uwagę, także osoby, które nie dysponują zbyt dużymi środkami finansowymi.

Firmy pogrzebowe w Zabrzu

Portal Funer – funer.com.pl/szukaj,Zabrze,20,1,1.html

Koszty pogrzebu

Trumna
Standardowa trumna to koszt około 750 zł, będzie ona wykonany ze sklejki lub sosny. Jest to standardowa cena, od której są różne odchylenia. Najdroższe i najbardziej wytrzymałe trumny mogą mieć cenę nawet ponad 3000 zł, co już jest bardzo dużym wydatkiem. Tak samo z drugiej strony istnieją tańsze trumny i na przykład trumna papierowa, gdzie producent zapewnia o jej wytrzymałości, a także że udźwignie ponad 100kg kosztuję już około 70 zł.

Chłodnia
Jeśli ciało będzie znajdowało się w chłodni przez 3-4 dni to zazwyczaj rodzina zmarłego nie będzie dociążona kosztami. Jeśli jednak ciało będzie miało leżeć tydzień lub dłużej, bo trzeba poczekać na rodzinę zagranicy to cena za dobę wynosi około 50 zł.

Odbiór zwłok
Jeśli chodzi o transport zwłok to rzadko rodziny zajmują się tym i zazwyczaj wynajmuję się do tego zakład pogrzebowy. Za transport ciała do chłodni trzeba zapłacić od 350 do 450 zł w Zabrzu.

Przygotowanie zmarłego do pogrzebu
Umycie, uczesanie itd., czyli ogólne przygotowanie do pogrzebu, wiąże się z dodatkowymi kosztami i wnoszą one około 200 zł. Jeśli rodzina zmarłego zażyczy sobie pomalowania ust, oczy, czy też paznokci to za tę usługę trzeba doliczyć około 100 zł.

Dzień pochówku
Następne koszty są całościowo związane z dniem pochówku. W ten dzień trzeba liczyć się z opłaceniem księdza, karawanem, konduktem pogrzebowym, włożeniem trumny do ziemi, a także zasypaniem jej. Całościowo za taką usługę trzeba liczyć około 1700 zł.

Kremacja
W Polsce kremacja nie jest jeszcze tak pospolita, jednak zdarza się już coraz częściej. Koszt samej kremacji to około 600 zł, trzeba do tego doliczyć oczywiście trumnę, jednak ona zostanie spalona, więc można wybrać tańszą. Nikt przecież jej nie będzie widział. Prochy zmarłego zostaną umieszczone w urnie, a koszt jej to około 300 zł. Złożenie urny w kolumbarium to koszt około 2000zł, można jednak złożyć urnę w tradycyjnym grobie i zmniejszyć te koszty do 1000 zł.

Podsumowując, koszt pogrzebu można mocno zmniejszyć kupując tańsze odpowiedniki. Trzeba także zapytać w kościele ile wynosi opłata za pogrzeb i znaleźć taki, gdzie nie będzie cennika. Zasiłek od państwa na pogrzeb wynosi w 2018 roku 4000 zł. Jeśli ktoś będzie robił pogrzeb z głową to może zmieścić się w tej sumie.

2022 © Koszt pogrzebu. Wszelkie prawa zastrzeżone.