Ile kosztuje pogrzeb w Lublinie?

koszty pogrzebu lublinPonieważ branża pogrzebowa na terenie całego kraju dość dobrze się rozwija, również Lublin oferuje bardzo szerokie usługi w tym zakresie. Istnieją tu zakłady działające na naprawdę wysokim poziomie. Wielu klientów chce dowiedzieć się, ile wynoszą dziś koszty pogrzebu na terenie miasta. Na ostateczną cenę wpływa kilka czynników, m.in. ilość i rodzaj wybranych usług czy konieczność wykupienia miejsca na cmentarzu.

Usługi pogrzebowe w Lublinie

Zakład pogrzebowy Eden – www.edenpogrzeby.pl
Lista zakładów pogrzebowych z Lublina – funer.com.pl/szukaj,Lublin,20,1,1.html

Koszt pogrzebu

To, ile kosztuje pogrzeb w Lublinie, zależy także od tego, czy mówimy o tradycyjnym pochówku, czy o kremacji. Pierwsza opcja zakłada zakup trumny, której ceny wahają się od tysiąca do kilku tysięcy złotych, w zależności od materiału, okuć, zdobień itp. Do tego dochodzą koszty pogrzebu, związane z podstawowymi usługami firmy funeralnej. Odebranie ciała, transport i przechowanie go w chłodni wymaga zazwyczaj opłaty ok. 500-800 złotych. Przygotowanie zwłok do pochówku, a więc wszystkie czynności związane z myciem, ubiorem, goleniem, makijażem, czesaniem – to kolejne ok. 500 zł. Oczywiście doliczyć trzeba również środki finansowe na organizację uroczystości w kościele i na cmentarzu (a więc np. poprowadzenie ceremonii, usługi organisty, transport karawanem, złożenie trumny, zasypywanie grobu). Zwykle jest to łącznie około 1500-2500 zł.

W Lublinie istnieje jednak możliwość zorganizowania także coraz powszechniejszego w ostatnich latach pochówku kremacyjnego. Ile kosztuje pogrzeb w takim wypadku? Główna różnica wynika z konieczności zakupu urny – zwykle są to ceny rzędu od 500 do 1500 złotych. Potrzebna jest także specjalna trumna, w której dokona się spopielenia zwłok. W zależności od użytego do jej wykonania materiału – tektury lub drewna – trzeba zapłacić 300-1000 złotych. Oczywiście należy również doliczyć zapłatę za przeprowadzenie kremacji, czyli procesu spalenia ciała – jest to około 700-1200 złotych. Pozostałe koszty pogrzebu kremacyjnego pokrywają się z tymi, których wymaga pochówek tradycyjny i o których wspomnieliśmy wcześniej.

Oczywiście wymienione kwoty to nie wszystko – na to, ile kosztuje pogrzeb, składa się więcej elementów. Zazwyczaj rodzina życzy sobie różnego typu dodatkowych usług, w zależności od własnych, indywidualnych potrzeb. Zakłady pogrzebowe wychodzą naprzeciw wielu prośbom i starają się spełnić niemal wszystkie oczekiwania dotyczące pochówku. Chodzi tu np. o pomoc w załatwieniu rozmaitych formalności (ZUS, KRUS, USC), wynajęcie autokaru dla uczestników uroczystości, zakup kwiatów, zorganizowanie oprawy muzycznej, rejestrację foto-video z ceremonii, rozwieszenie nekrologów. Dodatkowe koszty pogrzebu to także wykupienie miejsca na cmentarzu (grób, kolumbarium), opłata za postawienie pomnika czy wygrawerowanie napisów na nagrobku.

2024 © Koszt pogrzebu. Wszelkie prawa zastrzeżone.