Ile kosztuje pogrzeb we Wrocławiu?

koszt pogrzebu wrocławPośród wydatków, których w życiu wolelibyśmy nigdy nie ponosić, swoje poczesne miejsce zajmuje – niestety – moment, w którym odchodzi bliska nam osoba i pojawia się konieczność zorganizowania jej jak najlepszego ostatniego pożegnania. To moment trudny emocjonalnie, ale i organizacyjnie, z którym wielu pod żadnym względem nie potrafi sobie poradzić. Nie sposób się temu dziwić – lecz jak najbardziej można próbować choć po części przygotować się na tak drastycznie smutną, żałobną okoliczność. Nie tylko emocjonalnie, lecz również finansowo.

W tym celu warto przyjrzeć się temu, jak kształtuje się szacunkowy koszt pogrzebu w największych miastach w kraju – przykładem niechaj stanie się stolica Dolnego Śląska, Wrocław. Oczywiście nie będzie to w żadnym wypadku stanowić wykładni finansowej dla reszty kraju – ba, prawdopodobnie będzie nieco zawyżone względem kosztów w mniejszych miejscowościach. W wypadku tak smutnej, ale zarazem istotnej okazji warto jest się jednak przygotować na jak największe wydatki. Ewentualne zaoszczędzone pieniądze tak czy inaczej wszakże nie zaginą, a zawsze się przydadzą.

Polecane firmy we Wrocławiu

Zakład pogrzebowy Witwicka – zakladpogrzebowy24.pl
Zakład pogrzebowy ROCH&ABEL – roch-abel.pl
Usługi pogrzebowe OLIMP – zakladpogrzebowyolimp.pl
Lista zakładów pogrzebowych z Wrocławia – funer.com.pl/szukaj,Wrocław,20,1,1.html

Koszt pogrzebu we Wrocławiu

Tak więc ile kosztuje pogrzeb we Wrocławiu? To złożone pytanie, na które odpowiedź w żadnym wypadku nie jest prosta. Wiele zależy od tego, czy uda się nam otrzymać zasiłek pogrzebowy. Jego wysokość bardzo często okazuje się być niestety niewystarczająca – choć nie ma co kryć, bardzo pomocna.

To w oczywisty sposób nie brzmi dobrze, zwłaszcza po zważeniu na to, że mówimy przecież o czterech tysiącach złotych. Taka suma jednak niestety nie zawsze wystarcza na pokrycie wszystkiego, co rozumiemy jako ogólny koszt pogrzebu. Wbrew wszelkim oczekiwaniom to nie zakład pogrzebowy zawyża te stawki – w dużej mierze mowa tu o tzw. opłatach cmentarnych, które trzeba uiścić, by w ogóle się na takiej nekropolii znaleźć. Podobnie jak o mieszkanie za życia – o taką placówkę również trzeba dbać, także finansowo. Zakład pogrzebowy stanowi zaledwie pewien procent wydatków – istotny, lecz nie kluczowy.

Jeśli więc nie cztery tysiące, to na jakie koszty powinniśmy się nastawiać w razie konieczności zorganizowania pogrzebu we Wrocławiu? Wstępnie, włącznie z całą ceremonią nawet w wypadku skromnego pochówku, liczyć się należy z wydatkiem o dwa-trzy tysiące wyższym. To powinno nam zapewnić, ze sam pogrzeb jak najbardziej dojdzie do skutku i będzie na wysokim poziomie – takim, jaki chcielibyśmy zapewnić bliskiej dla nas osobie – lecz zarazem nie zmienia konieczności zorganizowania takich środków finansowych w niedługim czasie.

Wniosek jest prosty i niezależny od lokalizacji geograficznej na mapie Polski. Warto jest oszczędzać pod kątem pochówku jak najwcześniej. Pamięć o śmierci nie tylko uszlachetnia – lecz także może wiele nam ułatwić.

2024 © Koszt pogrzebu. Wszelkie prawa zastrzeżone.