Ile kosztuje pogrzeb w Poznaniu?

poznańMogłoby się wydawać, że koszt pogrzebu zawsze jest podobny. Nic bardziej mylnego! Wiele zależy od stawek obowiązujących w danym regionie. Oprócz tego każdy zakład pogrzebowy posiada własny cennik. Właśnie dlatego nie można jednoznacznie powiedzieć, ile dokładnie zapłacimy, jednak poniżej przedstawiono orientacyjne kwoty. Należy wziąć pod uwagę, że niektórym zależy na wzniosłej i zapadającej w pamięć uroczystości, zaś inni stawiają na bardzo skromny pochówek.

 

 

Polecane firmy w Poznaniu

Zakłady pogrzebowe w Poznaniu – funer.com.pl/szukaj,Poznań,20,1,1.html

Transport zwłok

Koszt transportu zwłok jest bardzo zróżnicowany. Wiadomym jest, że im dłuższy dystans pomiędzy miejscem zgonu, a docelową chłodnią, tym większa kwota. Transport obejmuje również przewiezienie zwłok do kościoła, czy też na cmentarz. Średnia kwota wynosi 500-700 zł. W przypadku transportu ciała z zagranicy może być to nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych.

Opłaty kościelne/cmentarne

Pogrzeb wymaga również opłat kościelnych – wiele osób za pogrzeb musiało zapłacić około 1500 zł. W wielu parafiach nie ma dokładnego cennika, jednak zwykle opłata jest dość wysoka. W przypadku, gdy nie posiadamy wykupionego miejsca na cmentarzu musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 1500-2500 zł. Do tego dochodzą inne opłaty cmentarne (np. praca grabarza), które zwykle wynoszą 500-600 zł.

Przygotowanie ciała do pochówku

Przedsiębiorstwo pogrzebowe Poznań może zająć się organizacją pogrzebu w sposób kompleksowy. Za przygotowanie ciała do pochówku należy zapłacić około 500-600 zł. Warto pamiętać również o odzieży, w której zostanie pochowany zmarły. Jeśli zdecydujemy się na ekshumację, to kosz wzrośnie o kolejne kilkaset złotych.

Pozostałe opłaty

Za sam pochówek zapłacimy mniej więcej 2000 zł. Kremacja kosztuje około 700-1200 zł,  jednak pozwala obniżyć cenę pochówku o 300-400 zł. Oprawa muzyczna oraz florystyczna to kwestia bardzo indywidualna. Możemy zapłacić 200 zł lub kilka razy tyle. Najtańsza trumna kosztuje około 700 zł, a ceny urn zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.

2024 © Koszt pogrzebu. Wszelkie prawa zastrzeżone.