Ile kosztuje pogrzeb w Legnicy?

legnicaKoszt pogrzebu w Legnicy uzależniony jest od wielu czynników. Wiadomym jest, że osoby stawiające na ekskluzywną trumnę, czy też urnę zapłacą o wiele więcej. Nie bez znaczenia jest również to, czy musimy wykupić nowe miejsce na cmentarzu. Opłaty kościelne także są zróżnicowane. Wiele osób nie posiada zbyt dużej ilości gotówki, a zasiłek pogrzebowy (4000 zł) często okazuje się niewystarczający. Dążąc do obniżenia kosztów trzeba jednak pamiętać, że bliska nam osoba zasługuje na godny pochówek, który będzie obywał się w uroczystej atmosferze. Poniżej umieszczono orientacyjne koszty.

Zakłady pogrzebowe w Legnicy

Zakład pogrzebowy Kamińscy – www.pogrzebykaminscy.pl
Usługi pogrzebowe Gloria – pogrzebygloria.pl/legnica
Zakłady pogrzebowe w Legnicy – funer.com.pl/szukaj,Legnica,20,1,1.html

Pogrzeb z trumną

Pogrzeb tradycyjny w Legnicy będzie kosztować nas nieco mniej. Uwzględnijmy jednak to, że miejsca cmentarne nie są tanie. Coraz więcej osób decyduje się na grobowce rodzinne, w których umieszczane są urny. Przeanalizujmy, co opłaca się bardziej. Organizacja pochówku wyniesie nas około 2000 zł. Oprócz tego należy uwzględnić podstawowe usługi pogrzebowe. W ich skład wchodzi m.in. transport zwłok (600 zł), przygotowanie ciała do pochówku (500 zł), oprawa muzyczna (300 zł), wieńce i kwiaty (400 zł). Oczywiście są to ceny mocno uśrednione – wiele zależy od naszych osobistych wyborów. Nie można również zapomnieć o zakupie trumny. W sprzedaży znajdują się zarówno trumny za kilkaset, jak i kilka tysięcy złotych.

 

Pogrzeb z kremacją

W przypadku kremacji pozostałe koszty są niemal identyczne, jak w przypadku pogrzebu tradycyjnego. Nieco mniej (około 200 zł) zapłacimy za przygotowanie zmarłego do pochówku. Ciało przeznaczone do spopielenia nie wymaga wieloetapowych przygotowań, czy też zakupu eleganckiej odzieży. Trzeba jednak liczyć się z koniecznością zakupu trumny kremacyjnej – najtańsze modele kosztują mniej więcej 350 zł. Płacimy również za sam proces kremacji. Najczęściej jest to koszt na poziomie 700-1200 zł. Cena urn jest zbliżona do trumien. Znajdziemy zarówno urny za kilkaset złotych, jak i modele ekskluzywne, które kosztują o wiele więcej.

2024 © Koszt pogrzebu. Wszelkie prawa zastrzeżone.