Ile kosztuje pogrzeb w Łodzi?

usługi pogrzebowe łódźKoszt pogrzebu uzależniony jest od wielu różnych czynników. Wiadomym jest, że w chwili śmierci bliskiej osoby nie mamy głowy do porównywania kilku różnych ofert. Właśnie dlatego należy podstawić na godny zaufania zakład pogrzebowy Łódź. Przed skorzystaniem z usług wybranego przedsiębiorstwa dobrze jest sprawdzić nie tylko cennik, ale również opinie wcześniejszych klientów. W ten sposób można uniknąć podjęcia błędnej decyzji. Poniżej przedstawiono przykładowe ceny – nie można jednak pominąć opłat cmentarnych, czy też kościelnych.

 

 

Usługi pogrzebowe w Łodzi

Zakłady pogrzebowe Łódź – funer.com.pl/szukaj,Łódź,20,1,1.html

Usługi pogrzebowe w Łodzi – mementis.com.pl/lodz/

Elementy wspólne

Dokładny koszt pogrzebu w Łodzi uzależniony jest od rodzaju pochówku (tradycyjny/kremacyjny). W pierwszej kolejności warto jednak przeanalizować elementy wspólne, czyli m.in.:

– Transport zwłok – jest to kwestia bardzo indywidualna. Wiadomym jest, że sprowadzenie ciała z zagranicy lub odległej miejscowości może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Standardowo zmarły przewożony jest z miejsca zgonu do chłodni, a następnie do kaplicy/kościoła. Średnia cena takiej usługi to 400-600 zł.
– Przechowywanie ciała w chłodni – przez trzy pierwsze doby może być ono zwykle przechowywane w chłodni szpitalnej za darmo. Każda kolejna doba to 75-150 zł.
– Oprawa florystyczna – zakup wieńców oraz kwiatów zależy głównie od posiadanego budżetu. Średni koszt to 300-800 zł.
– Oprawa muzyczna – wszystko zależy od tego, czy zdecydujemy się na najprostszą opcją (trębacz/organista), czy interesuje nas większa ilość instrumentów oraz bogatszy repertuar. Średnia cena to 250-800 zł.
– Akcesoria – mowa tutaj o m.in. klepsydrach, obrazkach, krzyżach. Uśredniona cena to około 100-200 zł.

Pochówek tradycyjny

Pochówek tradycyjny jest nieco tańszy, jednak dotyczy to wyłącznie przypadków, gdy zmarły pochowany zostanie w użytkowanym już grobowcu. Można wyróżnić następujące elementy:

– Przygotowanie ciała do pochówku – to kompleksowa kosmetyka, zabezpieczenia, ubrania. Średni koszt to 500-600 zł.
– Zakup trumny – to również kwestia zależna od posiadanych środków finansowych. Najtańsze modele kosztują około 1000 zł, a najdroższe nawet kilka lub kilkanaście tysięcy.
– Pochówek – średni koszt to 2000 zł.

Pochówek kremacyjny

Kremacja generuje dodatkowe opłaty, jednak jest to dobra opcja w przypadku grobowców rodzinnych. Wiadomym jest, że urna zajmuje o wiele mniej przestrzeni.

– Przygotowanie ciała do pochówku – jest tańsze, niż w przypadku pogrzebu tradycyjnego. Średni koszt to 300 zł.
– Zakup trumny kremacyjnej – musi być ona wykonana z łatwopalnych materiałów. Najtańsze modele kosztują około 400-500 zł.
– Proces kremacji – koszt zależy od zakładu pogrzebowego i waha się od 700-1200 zł.
– Zakup urny – zależy od budżetu, jednak najtańszy model można zakupić już za około 500 zł.
– Pochówek – jest nieco tańszy, niż tradycyjny. Średni koszt to 1500 zł.

2024 © Koszt pogrzebu. Wszelkie prawa zastrzeżone.